DOPRAVA ZDRAMA, při objednávce nad 5000 Kč!

TOP 5 aplikací pro váš tablet

dítě s tabletem mi pad pod peřinou

Čím dál více dětí si naprosto dokonale rozumí s moderními technologiemi. Velmi často dokonce lépe než kdekterý dospělý. Nemají problém s těmito přístroji aktivně pracovat, ale jelikož jsou to pořád děti, na některé věci už zapomínají. Třeba na čas, který s tabletem v ruce stráví nebo na nesmyslnost her a aplikací, které používají. Dohled rodiče je zkrátka stále potřeba.

S tabletem i do 3 let

Mezi rodiči se najde velké množství odpůrců toho, dát takto malému dítěti do rukou tablet. A zároveň velké množství těch, co se tomu vůbec nebrání. Například ve chvíli, kdy se vám do jedné úzké a skladné věcičky vleze klidně dvacet dětských knížek. Navíc takových, které pohádku řeknou sami, a ještě u toho budou měnit barvy, aby dítě neztratilo pozornost. Nezní to jako skvělý pomocník při dlouhých cestách s malými dětmi?

Bimi Boo

Bimi Boo je vývojářské studio, které se zaměřuje na aplikace pro ty nejmenší a snaží se jim přinést kvalitní aplikace, se kterými se postupně něco naučí. Můžou jim pomoct začít poznávat barvy, tvary, naučit je první slova nebo podporovat logické myšlení a postřeh. Na App Store i Google Play najdete více jak deset různých aplikací, které dokážou vaše dítě zabavit na každé dlouhé cestě či ve chvíli, kdy jen prostě potřebujete klid.

Aplikace funguje i bez Wi-Fi připojení, je zčásti zdarma a nebudou vás zde otravovat žádné vlezlé reklamy.

Děti okolo pěti let

Aplikací a her, které rozvíjejí myšlení pro starší děti je o poznání víc. O to více je ale stále důležité myslet na čas, který dítě s tabletem stráví a na druh aplikací, které používá. Přece jenom si každý musíme uvědomit, že děti pro svůj správný vývoj potřebují cvičit nejen mozek, ale i tělo. Proto je důležité trávit větší množství času i v opravdové realitě. Některé aplikace jsou ale tak chytré, že i na tyto věci myslí za vás.

Edudadoo

Tato aplikace od českých vývojářů je určena primárně pro předškoláky, ale zábavu si s ní určitě užijí i starší děti. V aplikaci provádíte různé aktivity s obrázky a zvuky. Nahrát můžete i své vlastní, takže je pak možné hrát mluvící pexeso se členy rodiny nebo nakreslit mamince fialovou trvalou. Celá aplikace je v češtině a stáhnete ji jak na zařízení iOS, tak i na Android. Aplikace má ještě více funkcí – například vás upozorní ve chvíli, kdy na tabletu trávíte moc času a sama přijde s návrhem aktivit, které můžete bez tabletu dělat.

Aplikace pro děti od 6 let

U dětí školního věku můžete aplikace využít právě k tomu, aby je škola a učení více bavilo. Existuje spousta her s využitím různých učebních metod tak, aby si dítě pomalu ani nevšimlo, že se jedná o to „nudné učení“. Cokoli, co už mu bude z těchto her a aplikací jen trochu povědomé, ho pak ve škole bude o to více bavit a zajímat.

Busy Water

Tato hra pracuje na principu Montessori pedagogiky. Úkolem je zachránit ubohou rybičku Archie, kterou chce sežrat mazaná kočka. Dítě pak musí použít jednak logické myšlení, aby správně spojilo vodovodní potrubí s rozličnými tvary, ale i využít jednoduchých fyzikálních zákonů k záchraně rybičky. Hra je dostupná pro iOS i Android zařízení.

Matemág

Matemág je hra, která pracuje na Hajného metodě. Je pojatá formou příběhu holčičky a kluka, kteří propadli „Matemagii“. Cílem dítěte je pak řešit různě složité matematické úkoly a posouvat se tak v příběhu dál. Celá aplikace je rozdělena do čtyř kategorií – na děti předškolní, děti v první třídě, děti v druhé třídě a děti starší. Tuto aplikaci můžete stahovat jak do iOS, tak Android zařízení. Aplikace je zčásti zdarma, pokud budete mít zájem o celý příběh, musíte si ji zaplatit.

Ochránce přírody

Enviromentální otázka je čím dál více známá a nevyhnula se ani dětskému světu her a aplikací. A nemůžeme říct, že je to špatně. Právě naopak! Vždyť recyklování nebo neodhazování odpadků do přírody by pro každé dítě mělo být stejně přirozené jako správné používání příboru. Aplikace Ochránce přírody se snaží děti nenásilně učit, jak by se měli o přírodu správně starat a vysvětluje jim, co se stane, když ji zanedbáváme. Tématem aplikace je malé městečko, o které se dítě stará. V rámci miniher budou skrze své zvířecí mini hrdiny městečko uklízet, sázet stromy, květiny nebo například třídit odpad. V reálném světě pro ně pak budou tyto činnosti více známé, až se nakonec stanou samozřejmostí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení