Peněženku můžete nechat doma. Nyní zaplatíte i chytrým náramkem Mi Band 6 s NFC.

Placení přes chytrý náramek Xiaomi Mi Band 6 NFC.

Půl roku po představení chytrého náramku Xiaomi Mi Band 6 přichází na český trh podpora jeho vylepšené verze s NFC čipem. Ta vám umožní zejména bezkontaktní placení, ale i další funkce. Podívejte se do článku, kde naleznete podrobné informace o možnostech NFC plateb. Jako bonus naleznete na konci článku slevový kupón.

Praktičtější než klasická verze

Oproti klasické verzi je nově možné do náramku nahrát platební kartu a využívat ho tak k placení. Tím to však nekončí. Chytrý náramek můžete také využívat jako nosič pro elektronickou jízdenku. Elektronické nosiče už podporuje například MHD v Brně. Všechny nové funkce jsou umožněny díky NFC čipu.

Co je NFC a jak funguje

NFC čip neboli Near Field Communication je technologie, která umožňuje bezdrátovou komunikaci mezi dvěma zařízení na krátkou vzdálenost. Základním rozdílem oproti jiným technologiím umožňujícím bezdrátovou komunikaci je nutnost přiblížit zařízení na vzdálenost v řadu jednotek centimetrů. Díky tomu se eliminuje možnost, že dojde k nechtěné komunikaci. Dalším specifikem NFC technologie je skutečnost, že není nutné, aby byla obě komunikující zařízení aktivně napájena. Komunikovat spolu mohou dvě aktivní zařízení i jedno aktivní s jedním pasivním zařízením. Díky těmto výhodám našel tento systém široké využití hlavně u bezkontaktního placení.

Aktivace NFC plateb

Pro možnost aktivace placení pomocí náramku Mi Band 6 NFC do něj musíte nejprve nahrát vaši platební kartu. To můžete provést v aplikaci Xiaomi Wear (Lite). Pro uložení karty bude nutné si připravit i mobilní telefon. Na ten vám přijde potvrzující kód od banky, kterým celý proces na konci potvrdíte a karta v náramku se tím aktivuje. Zároveň budete vyzváni, abyste si nastavili čtyřmístný kód, kterým budete platby potvrzovat.

Jak platit s Mi Band 6 NFC

Jakmile máte nahranou kartu ve vašem náramku, tak už nic nebrání placení. Nemusíte se však bát, že dojde k nechtěné platbě. Placení s náramkem je řádně zabezpečeno. Po každém nasazení náramku musíte nejprve platby aktivovat zadáním čtyřmístného kódu. Následně jste při každé platbě vyzvání k přejetí po displeji, čímž potvrdíte, že chcete platbu provést. Ve zkratce tak stačí vždy pouze přiložit náramek k terminálu, přejet prstem po displeji a platba se provede. Jedná se tak o mnohem lepší zabezpečení než je u běžných platebních karet, kde u částek do 500 Kč nemusíte zadávat ani pin.

Které banky podporují platby pomocí Mi Band?

Možnost bezkontaktních plateb dělá z Mi Band 6 NFC mimořádně zajímavý chytrý náramek. Je tu však jedna komplikace. Vložení karty do Mi Band aktuálně z tuzemských bank podporuje pouze ČSOB a fintech Curve. Navíc je možné přidávat pouze karty od společnosti Mastercard. Pokud nemáte účet u některé z uvedených společností, tak nezoufejte. V blízké době bude spuštěna podpora od mBank a dá se očekávat, že budou následovat další banky.

Začátek prodeje

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 6 NFC naleznete už nyní v naší nabídce. Při objednávání si dejte pouze pozor, že jste opravdu vybrali NFC variantu. Standardní cena náramku je 1290 Kč, ale po zadání kupónu EXPO100 od nás dostanete slevu 100 Kč. Díky tomu si můžete koupit NFC verzi za cenu klasické.  

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení