Kompletní přehled o novince Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Nová verze elektrické koloběžky od Xiaomi přináší několik inovací a drobných vylepšení. Mezi ně patří nová barevná provedení, lepší brzdy, vylepšený mechanismus pro skládání a to nejzásadnější: nový motor s výkonem až 600 W.

Motor a brzdy

Jak už jsme uvedli, nový model Mi Scooter 3 má motor o výkonu 600 W. Díky tomu s ním bude nově možné vyjet i kopec o stoupání 16 °. Přes zvýšený výkon zůstává maximální rychlost zablokovaná na 25 km/h, aby koloběžka odpovídala platné legislativě. Vyšší výkon ocení osoby s vyšší hmotností. Koloběžka hravě zvládne uvézt i osoby o hmotnosti 100 Kg

O brždění se u nového modelu Xiaomi Mi Electric Scooter 3 stará kotoučová brzda s dvoupístkovým třmenem. Brzda je umístěna na zadním kole a na předním kole je nově protiskluzový systém E-ABS. Ten by měl poskytnout větší bezpečí při prudkém brždění. Stejně jako u předchozích modelů nechybí rekuperační systém KERS díky kterému se při brždění využívá kinetická energie k dobíjení baterie.

 Mi Electric Scooter 3

Baterie a dojezd

Použitá baterie má kapacitu 7650 mAh, což zaručuje dojezd 30 Km. Dále přináší několik nových zabezpečovacích prvků. Mezi ně patří ochrana proti přehřívání, přepětí nebo také ochrana proti úplnému vybití baterie. Ochrana proti úplnému vybití se spustí po několika dnech nečinnosti koloběžky a uvede baterii do režimu spánku. Co se týče životnosti baterie, tak Xiaomi uvádí, že by měla zvládnout až 500 cyklů aniž by ztratila více než 30 % kapacity.

Koloběžka nabízí 3 jízdní režimy: pěší, standard a sport. Pěší režim omezí maximální rychlost na 5km/h, což odpovídá průměrné rychlosti chůze a je to ideální režim do oblastí, kde je mnoho chodců. Režim standard omezí maximální rychlost na 20 km/h a režim sport nabídne maximální povolenou rychlost až 25 km/h.

Mi Electric Scooter 3 baterie

Design a konstrukce

Této novinky si všimnete na první pohled. Koloběžka má hned dvě nová designová provedení: šedé a černé. U šedé barvy je vhodné dodat, že se jedná spíše o bílou barvu, která je doplněna oranžovými prvky. U klasické černé verze je nově zvolena kombinace s modrou barvou. Tato varianta se opravdu povedla a je to příjemná změna po černo červené kombinaci, která byla poznávacím znakem předchozích modelů.

Na bocích koloběžky zůstaly viditelné odrazky a zůstal zachován i stojánek. Změnil se však způsob, jakým se koloběžka skládá. Díky vylepšenému mechanismu můžete koloběžku složit nebo rozložit za pouhé 3 vteřiny a díky poutku, které je součástí zvonku, se snadno přenáší. Pro složení stačí povolit pojistku v kloubu pod řídítky, sklopit řídítka a zacvaknout poutko do háčku na krytce zadního kola.

Konstrukce koloběžky je vyrobena z leteckého hliníku třídy 6 a váží 13,2 kg (z toho 1,6 kg váží baterie). Konstrukce je dostatečně odolná a zvládne uvézt jezdce o hmotnosti až 100 kg. 8,5palcové pneumatiky zajistí pohodlnou jízdu i přes menší nerovnosti. Odolnost koloběžky odpovídá standardu IP 54, což znamená, že s ní můžete jet i v lehčím dešti nebo po prašné cestě.

 Mi Electric Scooter 3

Obsah balení a cena

V balení naleznete vedle samotné koloběžky také nabíječku, imbusový klíč ve tvaru T, sadu šroubků a náhradní pneumatiku. Celkový dojem z koloběžky je velmi pozitivní a díky ceně 11 990  nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 EU Black   Koupit

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 EU Grey   Koupit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení