Tablet na kterém je radost sledovat filmy nejen v autě. Kompaktní Xiaomi Pad 5.

Tablet Xiaomi Pad 5 se stylusem

O tom, že tablet dokáže v mnoha ohledech nahradit a dokonce i předčít notebook vás přesvědčíme v dnešním článku. Podíváme se konkrétně na tablet Xiaomi Pad 5, který je jedním z nejzajímavějších konkurentů iPadu od Apple i malých, přenosných notebooků. Nebudeme však přímo porovnávat Xiaomi Pad 5 s jinými modely ani nebudeme detailně rozebírat jeho specifikace. Raději se zaměříme na jeho praktické využití pro uživatele. 

Ideální tablet na sledování filmů

Xiaomi Pad 5 se v první řadě nabízí jako ideální zařízení na kterém můžete sledovat filmy a seriály. Displej je velmi kvalitní a díky vysoké obnovovací frekvenci tvoří při přehrávání mimořádně plynulý dojem. V praxi pak díky použitým technologiím není problém ani sledování filmů a seriálů za ostrého slunce.

Xiaomi Pad 5 se hodí i na sledování filmů v autě nebo letadle, na cestě na dovolenou. Zabudovaná paměť zajišťuje dost místa pro desítky filmů a díky silné baterii vydrží přehrávat video klidně celý den. Takže když dorazíte do cíle, ještě tabletu zbyde dostatek energie na další práci. 

V letadle nebo autobuse nejspíš sáhnete po sluchátkách, ale v autě nebo doma můžete naplno využít soustavu čtyř zabudovaných reproduktorů. Podpora standardu Dolby Atmos už sama o sobě slibuje špičkovou audio kvalitu. Co se týče hlasitosti, tak sice zabudované reproduktory nenahradí externí reproduktory, ale pro filmy a seriály jsou plně dostačující. 

Videohovory bez problému

Jak už jsme zmínili, tak skvělý displej Xiaomi Pad 5 je ideální na přehrávání videí. To stejné platí i pro videohovory. Zde však nejspíš ještě více oceníte dobrou čitelnost i při svitu ostrého slunečního světla. Jediným drobným zklamáním při videohovoru bude přední kamera. Ta má slabší rozlišení (8 Mpx), takže druhá strana vás neuvidí úplně dokonale. Nejedná se však o vyloženě špatnou kvalitu, jen je zde drobný nedostatek oproti nejlepším kamerám na trhu. 

Potěší i hráče

Přestože Xiaomi Pad 5 stojí méně než 10 tisíc, tak se nemusíte obávat, že byste si na něm nezahráli náročnější hry. Nebudeme vypisovat detailní specifikace, ale testy výkonu potvrzují, že se jedná o jeden z nejvýkonnějších tabletů s Androidem na trhu. Dokonce zvládne bez problému i nejnovější hry, jako je Call of Duty Mobile nebo PUBG Mobile. 

Ideální pro studenty

Xiaomi Pad 5 není jen přístroj na zábavu, ale využijí ho i studenti. Při distanční výuce přijde vhod kvalitní displej na kterém budou čitelně vidět všechny sdílené studijní materiály i videohovory. Na klasické, prezenční, výuce studenti ocení možnost prohlížení jak textových dokumentů, tak i prezentací a tabulek. Samozřejmostí je i možnost editace těchto dokumentů. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům je navíc tablet snadno přenosný a ani nepoznáte, že ho máte v batohu. 

Zvládne i práci

Vedle studia můžete Xiaomi Pad využít i na práci, zejména když zrovna nejste v kanceláři. Snadno vyřešíte všechny e-maily a budete mít po ruce všechny zápisky. Kreativci určitě ocení i možnost připojení originálního stylusu Xiaomi Smart Pen. Ten využijí jak ilustrátoři, tak i fotografové a začínající grafici. 

Vysokou efektivitu práce zajišťuje multitasking. Ten umožní zobrazit 2 okna vedle sebe jak v horizontální, tak i vertikální ose. Můžete tak mít na jedné straně běžící video a vedle něj textový dokument, kam si budete psát poznámky. Pokud nebudete pro psaní používat Xiaomi Smart Pen, tak počítejte jen s kratšími texty. Na delší zapisování je vhodné si k tabletu pořídit kompaktní bezdrátovou klávesnici, která z něj udělá plnohodnotnou náhradu levného notebooku. 

Všestranné zařízení nejen na cesty

Když shrneme poznatky o možném využití tabletu Xiaomi Pad 5, tak se jedná o všestranné zařízení, které využijete pro studium, práci i zábavu. Kvalitní zpracování společně s dobrým hardwarem pak zajistí, že tablet zvládne nějaký ten rok držet krok s dobou. Mezi tablety s OS Android se jedná o jasnou volbu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení