DOPRAVA ZDRAMA, při objednávce nad 5000 Kč!

Chytré osvětlení: Jaké jsou možnosti kromě LED žárovek?

Osvětlení televize a televizního stoku s postranními lampičkami.

Chytré osvětlení umožňuje vytvořit příjemnější prostředí a navíc se vám přizpůsobí podle vašich představ. Základními funkcemi chytrých svítidel jsou schopnosti ztlumení světla, změny barvy světla a možnost ovládání z aplikace. Právě díky možnosti ovládání z aplikace si můžete předpřipravit pravidla, na základě kterých se budou chytrá světla automaticky přizpůsobovat. Navíc dnes není chytré osvětlení už pouze o chytrých žárovkách. V nabídce jsou chytrá stropní světla, lampičky i stolní lampy. Z nich si můžete doma udělat soustavu chytrého osvětlení, která bude plně ovladatelná z jedné aplikace. Podívejte se na přehled všech dostupných svítidel, která můžete kombinovat podle vašeho vkusu.

Chytré žárovky

Chytré žárovky jsou základním prvkem chytrého osvětlení. Jedná se o nejlevnější variantu, kterou navíc můžete nainstalovat do klasických závitů E27 i GU10. Za pár stovek tak můžete vybavit vaše svítidla žárovkami, které vám zpřístupní všechny výhody chytrého osvětlení. 

Chytré stropní světlo

Žárovky jsou sice jednoduchým a levným řešením, ale pokud chcete mít stylové a minimalistické světlo, tak se vyplatí sáhnout po chytrém stropním světle Xiaomi. Světlo se pomocí Wi-Fi spáruje s routerem a následně ho můžete plně ovládat z mobilní aplikace. Jednou z jeho základních funkcí je schopnost změny teploty světla podle toho, jestli je aktuálně den nebo noc. Toto nastavení si pak můžete v aplikaci upravit a stanovit si i přesné časy, kdy se bude rozsvěcet, i když zrovna budete na dovolené. Nikdo se tak nedozví, že nejste doma.

Když nebudete mít zrovna po ruce vypínač, tak určitě oceníte možnost spuštění světla pomocí pohybového senzoru. Senzor si můžete samozřejmě také deaktivovat a využívat k zapínání světla pouze vypínač, aplikaci nebo bluetooth dálkové ovládání. Poslední jmenované podporuje i hlasové ovládání a napojení na hlasové asistenty od Google, Amazonu i Apple.

Chytré stropní světlo Smart LED Ceiling Light na stropě v ložnici.

Chytré lampičky na noční stolek

Další součástí chytrého osvětlení jsou chytré LED lampičky. Příkladem může být nenápadná Xiaomi Mi Bedside Lamp 2. Tato stylová lampička zajistí dostatek světla pro člení knih a zároveň ozdobí váš noční stolek. Stejně jako ostatní svítidla ji můžete ovládat jak z aplikace, tak i pomocí hlasových asistentek. Díky automatickým nastavením si můžete přednastavit různé vychytávky, jako je zapínání v určitý čas nebo nastavení teploty světla podle denní doby. Večer si tak můžete v klidu číst u svitu teplého bílého světla a ráno vás pak bude probouzet záře studeného bílého světla.

Lampička umístěná na nočním stolku vedle postele.

Chytré stolní lampičky

Na správné osvětlení byste měli pamatovat i když sedíte u počítače. Vaše oči se neustále přizpůsobují jasu monitoru a při pohledu mimo něj se opět musejí přizpůsobit slabšímu osvětlení. Pokud s počítačem pracujete denně, tak dochází k nadměrné námaze očí. To pak může vést k celkovému zhoršení zraku. Ideální je proto mít u monitoru lampičku, která osvětlí i okolní prostor a vaše oči se nebudou tak namáhat. Lampičky, jako jsou Xiaomi Mi LED Desk lamp 1S a Mi Smart LED Desk Lamp Pro, jsou díky svým polohovatelným ramenům ideálním řešením. Při práci na PC si můžete lampičku nastavit tak, aby svítila nad monitorem a tím významně snížíte riziko zhoršení zraku. Při čtení knihy si ji pak můžete naopak dát blíže, abyste dobře viděli na knihu.

Mezi nejzajímavější vychytávky patří propojení chytré lampičky Desk Lamp Pro s technikou Pomodoro. Tato technika kombinuje 25minutové úseky intenzivní práce s krátkými přestávkami. Lampička vás dokáže pomocí světelného signálu upozornit na uplynutí tohoto intervalu, což je podstatně příjemnější než neustále zvonící budík.

Stolní lampička Mi LED desk lamp 1S umístěná na psacím stole.

Výběr je na vás

Jak jsme si ukázali, tak chytré osvětlení dnes už opravdu není jen o žárovkách. Můžete si vybrat z mnoha stylových kousků, které nabídnou zajímavé funkce a některé dokonce pomohou snížit únavu očí. Není tak na co čekat, podívejte se na nabídku světel a sestavte si své chytré osvětlení domácnosti podle vašich představ.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení