Chytré domácnosti jsou nový trend. Podívejte se na hlavní benefity.

Díky chytré domácnosti máte čas věnovat se rodině a domácím mazlíčkům.

Pod pojmem chytrá domácnost se dnes už neschovávají jen chytré žárovky, které mění barvu. Jedná se o kompletní soustavu přístrojů, které dokážou usnadnit život, udržovat čistotu, hlídat váš dům a udělat z něj opravdu inteligentní domácnost. Pojďme se podívat na ukázku toho, jak může vypadat chytrá domácnost, která vám zpříjemní život. 

Světla

Jak už jsme uvedli, tak jedním z prvků chytré domácnosti je chytré osvětlení. To umožní regulaci síly osvětlení a výběr barvy světla pomocí chytré aplikace nebo automaticky přednastavených pravidel. V praxi si tak večer můžete svítit příjemným teplým odstínem, který neobsahuje modré světlo. Při práci si pak můžete svítit chladným bílým světlem, které podpoří vaši koncentraci.

Chytré osvětlení Xiaomi Mi LED Desk Lamp na psacím stole. 

Automatický úklid

Neustálé vysávání a vytírání podlah je pro majitele robotických vysavačů u konce. Stačí si v aplikaci naplánovat, kdy má vysavač vyrazit a je hotovo. Můžete tak klidně být mimo domov a vysavač mezi tím postupně vysaje a vytře všechny podlahy v domě. Vysavače jsou dnes už velmi samostatné. Nedělá jim problém ani přejetí prahů, a když už bude robotickému vysavači docházet energie, tak se vrátí do dokovací stanice, kde se dobije. 

Když jsme u úklidu, tak je potřeba myslet nejen na podlahy, ale i na prach a obecně na čistotu vzduchu. O to se postarají čističky vzduchu, které se pomalu stávají běžným prvkem v domácnostech. Pomocí filtrace vzduchu zachycují drobné částečky, jako je například prach. Ve výsledku je pak v místnostech mnohem méně prachu a tím i méně uklízení. Není to však všechno. Dalšími z benefitů čističek vzduchu jsou schopnost odstranění škodlivin ze vzduchu. Mezi látky, které je možné odfiltrovat, patří například bakterie, kouř, plísně a viry. Takže budete mít doma nejen čistější, ale i zdravější prostředí.

Vysavač roborock s6 vysává podlahu v obývacím pokoji. 

Zábava a multimédia

Pokud doma máte starší televizi, tak vám určitě chybí moderní funkce a aplikace. Jmenovitě to bude z funkcí: připojení k internetu pomocí Wi-Fi a zrcadlení obrazovky mobilu. Z aplikací se bude nejspíš jednat hlavně o Netflix, HBO GO a Youtube. Jedním řešením je koupě nové televize, ale existuje i levnější alternativa. Jsou jí malé rozšiřující boxy, které se připojí pomocí HDMI a dodají televizi všechny chytré funkce. Jmenovitě jde například o Xiaomi Mi TV Box S s OS Android 8.1.

xiaomi Mi TV Box S pro rozšiřující funkce Vaší televize.

Chytré zabezpečení

Zabezpečení pomocí nenápadné kamery, která se dokáže otáčet, má noční vidění, vysílá obraz přes Wi-Fi, dokáže rozpoznat i podezřelé zvuky a ihned o nich informuje majitele. Nejedná se o vychytávku z akčního filmu, ale o dnes už běžnou chytrou kameru, kterých v nabídce najdete několik. Jejich další výhodou je obvykle i možnost oboustranného audia, takže ji můžete využít i jako komunikátor. 

Centrální mozek

Chytrá zařízení můžete ovládat buď z aplikací od výrobce nebo můžete využít chytrý hub, který je všechna sjednotí. Všechna tato zařízení pak budete ovládat z jednoho místa, které vždy přes hub pošle příkaz do vybraného zařízení. Konkrétním příkladem mezi huby je Xiaomi Smart Home Hub. Obrovskou výhodou tohoto hubu je možnost připojení jak zařízení od Xiaomi, tak i zařízení od ostatních výrobců. Jediné co musejí chytrá zařízení splňovat je podpora Wi-Fi, Bluetooth nebo Zigbee, což dnes splňuje už téměř každé zařízení. Třešničkou na dortu je možnost integrace Xiaomi Smart Hub do Apple HomeKit. Stačí naskenovat přiložený kód pro HomeKit, a pak můžete chytrou domácnost ovládat i v iPhone nebo iPadu.

Smart Hub, který plní Vaše hlasové povely a ovládáte tak svou chytrou domácnost.dáte  

Způsoby ovládání

Základním způsobem ovládání chytré domácnosti je ovládání pomocí aplikace. Každý z výrobců dodává ke svému zařízení vlastní aplikaci, která se následně spojí s chytrými zařízeními. Případně pak můžete využít již zmíněného „centrálního mozku“ Xiaomi Smart Home Hub. Ten všechna zařízení sjednotí do jedné aplikace, kde je můžete pohodlně ovládat. 

Pokud však nemáte zrovna po ruce mobil, tak nevadí. Většina zařízení na sobě má hardwarová tlačítka, pomocí kterých je můžete ovládat. Nenastavíte si sice pomocí nich pravidla pro automatizaci, ale to můžete vždy udělat v později v aplikaci. 

Není na co čekat

Jak vidíte, tak množství vychytávek, které byly dříve pouze ve futuristických filmech, je možné začít využívat i u vás doma. Významně si tím usnadníte život a ve výsledku vás to ani nebude stát moc peněz. Obzvlášť, když sáhnete po zařízeních od Xiaomi. Ta jsou dlouhodobě známá tím, že mají skvělý poměr cena/výkon, takže jsou skvělou volbou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení