DOPRAVA ZDRAMA, při objednávce nad 5000 Kč!

Bezkontaktní platby Mastercard možné i s náramky Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

10. října 2021 – V době, kdy platby pomocí nositelných zařízení nabývají na stále větší popularitě, přichází technologická společnost Xiaomi ve spolupráci s Mastercard s novým cenově dostupným platebním náramkem. Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC umožňuje svým majitelům uložení tokenizované platební karty do zařízení. V Česku již k platbě nákupu využívá 27 % lidí svůj mobilní telefon a lidé si velmi oblíbili i platby pomocí hodinek a dalších nositelných zařízení, potenciál pro tento ve světe populární náramek je tedy obrovský.

Podle dříve provedeného průzkumu společnosti Mastercard s pomocí hodinek platí již každý desátý Čech. I díky nástupu nových cenově dostupných zařízení pak lze očekávat, že se jejich podíl bude dále zvyšovat. Aktuálnímu nástupu nositelných zařízení předcházelo představení bezkontaktních plateb před deseti lety a postupné rozšiřování sítě bezkontaktních platebních terminálů. Těch je v současné době v České republice již přes 275 000, což představuje 93 % všech platebních terminálů.

Celosvětově nejpopulárnější chytrý náramek Xiaomi Mi Smart Band ve své zatím poslední šesté generaci nejen vylepšil stávající funkce, ale přidal i některé další. Uživatelé si tak dále mohou užívat jeho skvělých vlastností pro každodenní život. Nadále zaznamenává veškeré sportovní aktivity a tréninkové výsledky. Monitoruje zdraví, hlídá kvalitu spánku i hladinu kyslíku v krvi (SpO2). S novinkou Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC také konečně dorazila jedna z nejžádanějších funkcí. Lze s ním díky spolupráci s Mastercard provádět bezkontaktní platby. Ode dneška lze za nákupy zaplatit prostým přiložením náramku k platebnímu terminálu. Karta Mastercard je v Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC uložena ve formě tokenu. Cena tohoto produktu je v České republice stanovena na 1 299 Kč.

„Jsem velmi rád, že naši fanoušci mohou ode dneška běžně platit v obchodech i pomocí jejich oblíbeného sportovního náramku Xiaomi Mi Smart Band, který v nové verzi přichází s NFC. Jako aktivní sportovec vím, jak je tato funkce důležitá. Mohu si jít v klidu zaběhat a nemusím řešit, kam uložím kartu nebo peníze. Uživatelské pohodlí, přidávání nových služeb a neustálé vylepšování těch stávajících patří ke stěžejním bodům filozofie společnosti Xiaomi,“ vysvětluje Guojun Gao ředitel české pobočky Xiaomi Inc.

„Rozvoj plateb dalšími nositelnými zařízeními je logickým evolučním krokem po úspěšně uvedených mobilních platbách. Spolupráce s Xiaomi na umožnění plateb jejich nově uvedeným náramkem s NFC představuje další významný krok v růstu popularizace plateb nositelnými zařízeními. Díky tomu, že Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC je ten nejdostupnější na trhu, tak věříme, že osloví širokou skupinu držitelů karet Mastercard,“ řekl Luděk Slouka, ředitel product managementu společnosti Mastercard pro střední a výhodní Evropu.

První banka, která bude podporovat platbu tímto chytrým náramkem je ČSOB. Dále bude platba tímto zařízením podpořena i platební kartou Curve. Funkce bude dostupná od 25. října. V následujících týdnech se pak připojí mBank a v budoucnu i další banky.

„Jako první banka v Česku umožňujeme klientům možnost bezkontaktního placení prostřednictvím náramku Xiaomi. Je to další z řady důležitých novinek, které naplňují naší inovační strategii a roli inovátora v oblasti platebních řešení. Placení s náramkem Xiaomi doplňuje naši nabídku digitálních platebních řešení společně s Apple Pay, Google Pay nebo Garmin Pay. Uživatelé náramku Xiaomi budou moci nyní jednoduše, a hlavně bezpečně platit, kdykoliv a kdekoliv,“ říká k novince Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB.

„Bezkontaktní platby pomocí nositelných zařízení se u našich klientů těší velké oblibě. Máme proto radost, že mBank bude jednou z prvních bank, která svým klientům platby pomocí náramku Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC umožní. Ti totiž vítají a vyhledávají právě takovou formu placení, protože preferují rychlost, pohodlnost a bezpečnost. My se jim jako moderní banka snažíme neustále přinášet inovativní a praktická řešení, abychom jim správu financí co nejvíce usnadnili a zjednodušili,“ řekl Michal Staněk, produktový specialista platebních karet mBank.

Platba s náramkem je velice jednoduchá. Po vložení detailů z karty Mastercard do aplikace Xiaomi Wear se odpovídající token uloží do zařízení. Další postup je již stejný, jako při platbě mobilním telefonem nebo hodinkami. Uživatel Xiaomi Mi Band 6 NFC musí vybrat kartu uloženou v náramku a vložit PIN kód nastavený v aplikaci před první platbou. Toto odemknutí umožňuje snadné a rychlé platby s náramkem na zápěstí po dobu 24 hodin nebo do sejmutí z ruky, poté je nutné PIN kód zadat znovu. Platba se provede přiložením zápěstí k bezkontaktnímu terminálu. Funkce inteligentní autentizace zabraňuje nechtěným platbám tím, že vyžaduje, aby uživatel přejížděl z jedné strany obrazovky náramku na druhou. Poté je zařízení aktivováno a transakci je možné provést.

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je technologická společnost s celosvětovou působností v oboru zprostředkování plateb. Zajišťováním bezpečných, jednoduchých, chytrých a snadno dostupných platebních transakcí Mastercard podporuje a propojuje inkluzivní digitální ekonomiku prospěšnou všem, kdekoliv na světě. Inovace a řešení využívající zabezpečených dat a sítí, partnerství a energie společnosti Mastercard pomáhají jednotlivcům, finančním institucím, vládním orgánům i firmám naplňovat beze zbytku jejich potenciál. Firemní kultura společnosti a vše, co Mastercard dělá uvnitř i navenek, se řídí firemním kvocientem slušnosti. Se společností Mastercard je možné se spojit ve více než 210 zemích a oblastech. Mastercard vytváří udržitelný svět, v němž se všem nabízejí možnosti k nezaplacení. www.mastercard.com

Pro další informace kontaktujte: Klára Horová, mobil: 723 671 577, e-mail: klara.horova@bisonrose.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení