Nakupte naší horkou novinku Xiaomi 11T/Pro a získejte robotický vysavač zdarma!

5 tipů, jak se starat o své chytré hodinky

Vyvarujte se extrémním teplotám

Správné fungování jakékoli elektroniky vyžaduje teplotu mezi 0 až 35°C. Nejopatrnější byste měli být přes horké letní dny, kdy teploty mnohdy sahají až k padesátce na slunci. Naopak v zimě dbejte na to, aby vaše elektronika nepřicházela do kontaktu s extrémním mrazem, sněhem nebo vodou s velmi nízkými teplotami. Extrémní teploty mohou snížit výkon zařízení a významně snížit i výkon samotné baterie, která se hlavně v zimě rychleji vybíjí právě kvůli častým teplotním změnám při změně prostředí.

Hodinky jako nové

 

Chraňte displej před poškrábáním

I přes dnešní moderní technologie a velmi odolné konstrukce chytrých hodinek a náramků může stát, že při dopadu z výšky se povrchové sklo rozbije. Nejčastější vadou displeje, které se mnohdy nevyvarujete ani při zvláštní opatrnosti, je poškrábání. Poškození i poškrábání displeje můžete snadno předejít – stačí si přikoupit ochranné tvrzené sklo nebo fólii. V obchodě Xiaomi je seženete s cenovkou od 59 Kč.

 

 Tvrzené sklo pro Mi Watch a Mi Watch

 

Mějte náramek stále jako nový

Po delším nošení hodinek si možná začnete všímat, že už nevypadají tak, jako při pořízení. Náramek hodinek přichází neustále do kontaktu s vaší pracovní plochou, nečistotami a kůží, což si zejména při sportu vybere na vzhledu řemínku svou daň. Stačí se zamyslet nad vlastnostmi jednotlivých materiálů a zvolit ten správný pro vás. Životnost a dobu, po kterou náramek vypadá jako nový, prodloužíte raz dva. Ocelové a kožené řemínky jsou skvělou a elegantní volbou na běžné nošení do práce a do města. Nehodí se ovšem na sportování a čundry – kovy při styku s vodou a potem ztrácí svůj lesk; kůže zase životnost a pružnost, nehledě na nevzhledné mechanické opotřebení. Sport však hravě zvládnou silikonové řemínky, které lze jednoduše omýt a máte hotovo!

Řemínky

 

Náramek Pro M Watch Lite jako nový

 

 

Bez starostí pro děti

Dostaly děti za vysvědčení nebo pod stromeček chytré hodinky? Usnadněte si život a zbytečné útraty za opravu vhodnými ochranným příslušenstvím. Tvrzená skla jsou v tomto případě vaším nejlepším přítelem – při ničivém pádu, kterých je každé dětství plné, se místo displeje rozbije pouze tvrzené sklo, a displej zůstane nedotčený. Pro dětské radovánky je nutné přizpůsobit také řemínek. Silikonové a nylonové řemínky se snadným zapínáním jsou jasná volba. Pravidelné ušpinění řemínku snadno odstraníte pod tekoucí vodou. 

Chytré hodinky (smartwatch) a náramky Xiaomi

Xiaomi Mi Watch Lite