5 tipů, jak se starat o své chytré hodinky

Vyvarujte se extrémním teplotám

Správné fungování jakékoli elektroniky vyžaduje teplotu mezi 0 až 35°C. Nejopatrnější byste měli být přes horké letní dny, kdy teploty mnohdy sahají až k padesátce na slunci. Naopak v zimě dbejte na to, aby vaše elektronika nepřicházela do kontaktu s extrémním mrazem, sněhem nebo vodou s velmi nízkými teplotami. Extrémní teploty mohou snížit výkon zařízení a významně snížit i výkon samotné baterie, která se hlavně v zimě rychleji vybíjí právě kvůli častým teplotním změnám při změně prostředí.

Hodinky jako nové

 

Chraňte displej před poškrábáním

I přes dnešní moderní technologie a velmi odolné konstrukce chytrých hodinek a náramků může stát, že při dopadu z výšky se povrchové sklo rozbije. Nejčastější vadou displeje, které se mnohdy nevyvarujete ani při zvláštní opatrnosti, je poškrábání. Poškození i poškrábání displeje můžete snadno předejít – stačí si přikoupit ochranné tvrzené sklo nebo fólii. V obchodě Xiaomi je seženete s cenovkou od 59 Kč.

 

 Tvrzené sklo pro Mi Watch a Mi Watch

 

Mějte náramek stále jako nový

Po delším nošení hodinek si možná začnete všímat, že už nevypadají tak, jako při pořízení. Náramek hodinek přichází neustále do kontaktu s vaší pracovní plochou, nečistotami a kůží, což si zejména při sportu vybere na vzhledu řemínku svou daň. Stačí se zamyslet nad vlastnostmi jednotlivých materiálů a zvolit ten správný pro vás. Životnost a dobu, po kterou náramek vypadá jako nový, prodloužíte raz dva. Ocelové a kožené řemínky jsou skvělou a elegantní volbou na běžné nošení do práce a do města. Nehodí se ovšem na sportování a čundry – kovy při styku s vodou a potem ztrácí svůj lesk; kůže zase životnost a pružnost, nehledě na nevzhledné mechanické opotřebení. Sport však hravě zvládnou silikonové řemínky, které lze jednoduše omýt a máte hotovo!

Řemínky

 

Náramek Pro M Watch Lite jako nový

 

 

Bez starostí pro děti

Dostaly děti za vysvědčení nebo pod stromeček chytré hodinky? Usnadněte si život a zbytečné útraty za opravu vhodnými ochranným příslušenstvím. Tvrzená skla jsou v tomto případě vaším nejlepším přítelem – při ničivém pádu, kterých je každé dětství plné, se místo displeje rozbije pouze tvrzené sklo, a displej zůstane nedotčený. Pro dětské radovánky je nutné přizpůsobit také řemínek. Silikonové a nylonové řemínky se snadným zapínáním jsou jasná volba. Pravidelné ušpinění řemínku snadno odstraníte pod tekoucí vodou. 

Chytré hodinky (smartwatch) a náramky Xiaomi

Xiaomi Mi Watch Lite

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení